Duszpasterze

Ks. dr Stanisław BANACH 

2xurodził się 24 kwietnia 1953 roku w Dalkowie, w diecezji łódzkiej (parafia Kurowice). Iskry powołania świtały już w dzieciństwie. Liceum Ekonomiczne na ul. Księży Młyn ukończone maturą w 1972 r. 2 miesiące studiów na Uniwersytecie Warszawskim na politologii, następne 6 lat studiów filozoficzno-teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie przy tej samej ulicy Krakowskie Przedmieście. Równoległym niejako drugim seminarium duchownym był kościół wizytek przylegający do uniwersytetu i wieloletnia praktyka duszpasterska w tym kościele oraz przyjaźń z ks. Janem Twardowskim, Bonisławem Bozowskim i poprzednkiem ks. Jna Twarowskieo na stanowisku rektora kościoła wizytek ks. Janem Zieją. Święcenia kapłańskie: 4 czerwca 1978 r. wraz z 20 kolegami kursowymi z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejne studia z historii Kościoła na Akademii Teologii Katolickiej uwieńczył doktoratem w 2000 roku. Duszpasterskie curriculum vitae: wikariaty: Klembów, Nadarzyn, par. Narodzenia N.M.P w Warszawie (Leszno - Kościół tzw. przesuwany), Warszawa-Czerniaków (par. św. Stefana), Warszawa - Bródno (par. M.B. Różańcowej), Otwock (par. M.B. Królowej Polski). W 1993 r. przeszedł do diecezji łowickiej. Bp Alojzy Orszulik powierzył mu probostwo w Bobrownikach i redakcję edycji łowickiej "Niedzieli", którą prowadził 5 lat. W 1995 r. we wrześniu objął parafię św. Jakuba Apostoła i został dziekanem głowieńskim (do 2007 r.) Od październka 2014 r. ponownie dziekanem głowieńskim mianował go ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba. Napisał 4 książki i okło 300 artkułów o tematyce historyczno-teologicznej w prasie lokalnej.

 

ks. mgr lic. Zbigniew KIELAN 

Wikariusz w parafii od 2016,

tel: +48 517 975 179 ; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kapelan Szpitala w Głownie - strona kaplicy św. Rity >TUTAJ< i Szpitala >TUTAJ<

Przewodnik i kierownik Pieszej Pielgrzymki z Głowna na Jasną Górę - strona Pielgrzymki >TUTAJ<
Pielgrzymka posługuje się odrębnym kontem bankowym na które można wpłacać dobrowolne donacje: 

Parafia św. Jakuba Ap.
ul. Łowicka 7/11
95-015 GŁOWNO 

ING Bank - Nr konta 49 1050 1461 1000 0090 3149 3571
z dopiskiem: "Ofiara na celu kultu religijnego - Pielgrzymka Piesza".

  

ks. mgr Łukasz SZCZEPAŃSKI

Wikariusz w parafii od 2017

 

ks. mgr Arkadiusz GRODZICKI

Rezydent w parafii od 2018

 

 

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014