2020 / 04 / 05

 • Przypominamy apel #zostanwdomu i serdecznie prosimy o przestrzeganie rządowego limitu ilości 5 osób, które jednocześnie mogą przebywać w kościele podczas celebracji Mszy św., pogrzebów i innych nabożeństw, prosimy o wyrozumiałość wobec obostrzeń, oraz o solidarność - kościół jest stale otwarty dla modlitwy prywatnej.
 • Dzisiaj niedziela palmowa - godziny Mszy św. bez zmian, transmisja Mszy św. przez stronę fb o godz. 12.oo, adoracja Najświętszego sakramentu po Mszy południowej, koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.oo, Gorzkie Żale o godz. 17.15 (transmitowane) dziękujemy ks. Łukaszowi za prowadzenie tych nabożeństw w tym roku, różaniec od Sióstr Pasjonistek o godz. 20.3o (transmisja). Dziękujemy Harcerzom z Głowna za wykonanie i zainstalowanie palmy na mszcie flagowym przy kościele.
 • W najbliższym tygodniu Msze św. poranne, które przewidziane były w koncelebrze będą sprawowane o godz. 7.oo i o 7.4o. Do tej pory odprawialiśmy wszystkie zamówione wcześniej Msze św. – nawet jeśli nie było na nich nikogo z rodziny i nie została złożona ofiara, prosimy jednak, aby od dzisiaj (w perspektywie trwającego stanu epidemii) informować wcześniej kancelarię parafialną o woli odprawienia intencji w zamówionym terminie, lub o chęci przełożenia ich na późniejszy czas – tak, aby pozostające wolne godziny Mszy św. mogły zająć inne zainteresowane osoby. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji zamawianych intencji mszalnych są podstawą utrzymania księży.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu po Mszach św. porannych do Mszy wieczornych, zachęcamy też do codziennego różańca odmawianego w rodzinach o 20.3o.
 • W środę - transmisją na żywo modlitwy różańcowej z domów rodzinnych naszych parafian o godz. 20.3o - zachęcamy do łączności duchowej i cyfrowej poprzez profil na fb.
 • Triduum Święte – w tym roku liturgie sprawujemy o godz. 18.oo z transmisją na żywo.
 • Wielki Piątek – rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo; w miejsce Miejskiej Drogi Krzyżowej zapraszamy do duchowego uczestnictwa w tym nabożeństwie z transmisją naszej świątyni od godz. 20.oo.
 • W tym roku nie będziemy błogosławić pokarmów w kościele ani na punktach, odpowiednia modlitwa już została opublikowana na naszej stronie, o odmówienie której przy świątecznym śniadaniu prosimy głowę rodziny. Spowiedź w wielką sobotę w godz. od 9.oo do liturgii wieczornej (z zachowaniem limitu 5 osób jednocześnie w kościele) z możliwością udzielenia komunii św. Po wieczornej liturgii Wigilii Paschalnej udzielimy błogosławieństwa na 4 strony świata z progu naszego kościoła, choć mieliśmy możliwość skorzystania już z błogosławieństwa naszych domów i ulic przez kolejne dwie niedziele. W tym dniu nie ma transmisji różańca ze szpitala.
 • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msze św.: Rezurekcja o godz. 6.oo (bez procesji); w szpitalu o godz. 8.oo, i od godz. 9.oo Msze w kościele wg stałego grafiku, Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej o godz. 10.3o, transmisja z Rezurekcji i Mszy o godz. 12.oo (trwamy jeszcze w oczekiwaniu na decyzje w najbliższych dniach co do limitów osób mogących uczestniczyć we Mszach w Święta).
 • Rozpoczęto już prace przy Grobie Pańskim – dziękujemy ekipie dekoracyjnej.
 • Trwa restauracja krzyża z kruchty kościoła, krzyż powróci na swoje miejsce w Wielki Czwartek – dziękujemy fundatorom tej renowacji, dziękujemy Panu Krzysztofowi Laszkiewiczowi za wykonanie napisu nad drzwi wejściowe „Tęsknię za Wami", dziękujemy też panu Sylwestrowi Kujawiakowi za prace malarskie w kruchcie.
 • Dziękujemy za ofiary, które wpływają na kościół z ul. Limanowskiego 1000 zł., na ogrzewanie kościoła z ul. Łąkowej 500 zł, dziękujemy też za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR. św. Franciszka z Asyżu 100 zł, KŻR z Woli Zbrożkowej 150 zł, KŻR. św. Józefa 100 zł.
 • Od kilku dni na internetowym portalu zrzutka.pl uruchomiona została pod auspicjami naszej parafii zbiórka na respirator dla szpitala w Głownie. Jest to używany sprzęt, którego wartość wynosi 35.ooo PLN. Do dzisiaj udało się zebrać prawie 1/3 tej kwoty. Do końca terminu płatności pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale serdecznie prosimy o wparcie tego dzieła, w duchu wielkopostnej jałmużny jako konkretny czyn miłosierdzia. Zbiórka dostępna jest w internecie pod adresem: www.zrzutka.pl/respirator-glowno W razie pytań kontakt z ks. Zbigniewem.
 • Zachęcamy do polubienia profilu parafii www.facebook.com/glownojakub – dzięki niemu możemy odbierać transmisje na żywo (oraz off-line), a także być na bieżąco aktualizowani o wydarzeniach i zmianach, jakie w tym czasie następują w życiu parafii.
 • Zawieszony został kolportaż Gościa niedzielnego za pośrednictwem parafii, jednak wyjątkowo dostępny będzie w kościołach podwójny świąteczny numer.

UWAGA: AKTUALIZACJE OGŁOSZEŃ ORAZ TRANSMISJE MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW NA ŻYWO Z NASZEJ PARAFII ODBYWAJĄ SIĘ POPRZEZ PROFIL NA FACEBOK --> ABY TAM PRZEJŚĆ WYBIERZ ZAKŁADKĘ "FB" W GÓRNYM MENU TEJ STRONY.

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014