2019 / 12 / 08

 • Dzisiaj przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – na ten cel po Mszach św. zbiórka do puszek. Msza św. dziękczynna za dar nawiedzenia Cudownego Obrazu Jasnogórskiego i o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Bl. 12 z ul. Słowackiego o godz. 10.3o, w dzisiejszą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Godzina Święta i Msza o godz. 12.oo, Msza dla rodziców i dzieci komunijnych o godz. 13.oo z poświęceniem i wręczeniem medalików, rozważanie o Bożym Miłosierdziu o godz. 14.3o, spotkanie III Zakonu św. Franciszka o godz. 16.oo. Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczyna działalność Łowicka Szkoła Biblijna – więcej informacji w gablocie, od dzisiaj również rekolekcje na Zabrzeźni.
 • Poniedziałek. Zapraszamy na Roraty o poranku od poniedziałku do soboty o godz. 6.45 – dzieci w dni szkolne zapraszamy po Mszach na słodki poczęstunek na stołówkę, obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców przed zimowiskiem o godz. 19.oo w kościele, Kurs dla narzeczonych o godz. 19.oo na salkach katechetycznych.
 • Środa, Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, za dzieci nienarodzone, oraz zawierzenie Maryi i Nabożeństwo Lurdzkie w kaplicy szpitalnej o godz. 19.3o, tego dnia wypada parafialny dzień modlitw w intencji powołań, który wpisuje się w diecezjalne dzieło nieustannej modlitwy o powołania w naszym dekanacie ta modlitwa trwa przez cały obecny tydzień.
 • Czwartek, początek rekolekcji w Domaniewicach.
 • Piątek, wspomnienie św. Łucji, rocznica wybuchu Stanu Wojennego.
 • Sobota, wspomnienie św. Jana od Krzyża, tego dnia zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie o godz. 10.3o – będziemy przygotowywać sianko na stół wigilijny.
 • Przyszła niedziela: To początek naszych rekolekcji parafialnych, które poprowadzi w tym roku ks. prał. Adam Matysiak – ekonom naszej diecezji, Msze św. wg porządku niedzielnego a od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 6.45, 10.oo, 16.oo i 18.oo, Parafia w Domaniewicach zaprasza na wieczór uwielbienia – szczegóły na plakacie w gablocie.
 • Są jeszcze dostępne świece Caritas na stół wigilijny, w które możemy się zaopatrywać w sklepiku (cena 5 i 15 zł).
 • Do 13 grudnia trwa konkurs na zbiórkę surowców wtórnych, (więcej informacji na plakacie w gablocie).
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 • W ostatnim tygodniu odeszli: + Leopold MARKOWICZ

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014