2019 / 05 / 19

 • Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Na sumie modlimy się w intencji ks. kan. Arkadiusza Grodzickiego w 30-lecie kapłaństwa, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.oo, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16.oo, nabożeństwo majowe o godz. 17.3o, Msza popielgrzymkowa o godz. 18.oo, a po niej spotkanie zespołu służb pielgrzymkowych. W tym roku już po raz 33 wyruszymy pod hasłem: Oto Matka twoja. Dzieci, które przyniosły albumy za udział w drodze krzyżowej prosimy o odbiór nagród w zakrystii.
 • Spotkanie katechetyczne jutro w poniedziałek o godz. 19.3o na plebanii.
 • W dniu wspomnienia św. Rity z Cascia (patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych), oraz patronki kaplicy w szpitalu, jej relikwie do kaplicy wprowadzi ks. bp. Wojciech Osial podczas uroczystej Mszy św. w najbliższą środę 22 maja o godz. 15.oo, od godz. 14.3o przygotowanie przez modlitwę różańcową, a po Mszy nabożeństwo poświęcenia róż, dlatego zachęcamy, aby uczestnicy tego wydarzenia zabrali ze sobą 1 kwiat róży. Tego dnia pamiętamy o Ordynariuszu naszej Diecezji w 15-lecie przyjęcia sakry biskupiej.
 • Zapraszamy na nabożeństwo do Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16.3o; spotkanie kandydatów do bierzmowania również w czwartek 23 maja po Mszy wieczornej.
 • Zapraszamy na comiesięczne spotkanie ze św. Ritą i św. Charbelem na Msze św. w kaplicy szpitalnej w piątek o godz. 19.3o, po Mszy poświęcenie róż, oraz wyjście na ulice miasta z modlitwą różańcową za miasto - na te część Wojownicy Maryi zapraszają wyłącznie mężczyzn odważnych w wierze i gotowych do jej obrony.
 • Od najbliższego piątku na Jasnej Górze rozpoczynają się Rekolekcje Służby Zdrowia, a w sobotę 95. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia – więcej informacji na plakacie. Również w sobotę odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Rawy Mazowieckiej.
 • W niedzielę za tydzień przypada Dzień Matki - pamiętajmy z wdzięcznością o żyjących, a zmarłe polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu we Mszy o godz. 18.oo, po Mszach zbierzemy ofiarę do puszek z przeznaczeniem na KUL, niedziela z tydzień to również dzień wyborów do Parlamentu UE.
 • Nabożeństwa Majowe w kościele w niedziele i uroczystości o godz. 17.3o, w tygodniu o godz. 18.3o, dziękujemy za kolejne zaproszenia na majówki: na ul. Dworskiej i Wigury 24 maja o godz. 17.oo, na Ostrołęce 26 maja o godz. 16.oo i na pl. Kazimierza 26 maja o godz. 19.oo na ul. Kopernika na 31 maja godz. 18.oo, na ul. Bielawskiej przy krzyżu 1 czerwca o godz. 18.oo.
 • Informujemy, iż ze względu na brak chętnych na wyjazd do Kodnia pielgrzymka planowana na dzień 1-2 czerwca została odwołana.
 • Zapraszamy młodzież chętną na wyjazd do Lednicy. Wyruszamy 1 czerwca o 6.00 rano. Planowany powrót w godzinach wieczornych. Zapisy u ks. Łukasza.
 • Rocznica dzieci komunijnych – 9 czerwca o godz. 12.oo (II niedzielę czerwca), próba przed rocznicą 4 czerwca o godz. 19.oo, a spowiedź 7 czerwca o godz. 16.oo.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy na parafialne wyjazdy wakacyjne. Wyjazd w góry od 7 do 14 lipca, w programie: wyjazd na Słowację pobyt w Tatralandii(7H), Energylandii(9H) i Rabkolandii(5H), warsztaty, wyjście w góry. II turnus na Mazurach nad jezioro w Gibach od 15 do 21 lipca, w programie: nawiedzenie sanktuarium w Gietrzwałdzie i św. Lipce (+koncert organowy), wycieczka do Wilna i Trok, pobyt w Aquaparku, w parku linowym, rejs po Kanale Augustowskim, kąpiele, kajaki, spotkanie z sokolnikiem i standardowo w obu wyjazdach: warsztaty, kurs I pomocy, dyskoteki, ogniska, maratony filmowe i wiele innych atrakcji. Oba program intensywny, wysokie ubezpieczenie, znana i lubiana kadra opiekunów. Zapisy są już otwarte i trwają do początku czerwca lub wyczerpania miejsc, karty wyjazdu dostępne w zakrystii/kancelarii, lub do pobrania via Internet. Więcej info TUTAJ
 • Wpłynęła ofiara na kościół w kwocie 100 zł z oś. Kopernika BL. 13 – Bóg zapłać.
 • W sklepiku aktualna prasa katolicka: Gość Niedzielny. Odbyła się premiera najnowszej książki autorstwa ks. Proboszcza pt. Krzyże i kapliczki przydrożne Głowna i okolic. Polecamy i serdecznie zachęcamy do lektury i nabywania pozycji w sklepiku parafialnym lub w zakrystii w promocyjnej cenie 29,99 zł.
 • W ostatnim czasie odeszli na drogę do wieczności: +Janina WAŁĘSA, +Stanisława ROŻNIATA – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014