2019 / 09 / 22

 • Dzisiaj wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy południowej, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, z inicjatywy p. Pauliny Skrzyneckiej przeżywać będziemy wieczór Maryjny, który rozpoczniemy różańcem o godz. 17.3o, następnie Msza o godz. 18.oo i adoracja do godz. 19.3o. Muzycznie animował będzie p. Artur Boruc, po spotkaniu będzie możliwość nabycia jego płyt. Dziękujemy przy tej okazji p. Paulinie za animacje muzyczne i śpiew w czasie wszystkich Mszy św. podczas urlopu naszego Organmistrza p. Mirosława. Po Mszy wieczornej Obraz M.B. Częstochowskiej uda się w dalsza drogę do mieszkańców ul. Złotej.
 • Wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny w poniedziałek.
 • Msza św. z namaszczeniem olejem św. Charbela w środę w szpitalu o godz. 19.3o.
 • Nabożeństwo do Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16.3o. Również w czwartek przypada dzień Kosmy i Damiana – jest to święto farmaceutów i aptekarzy, których otaczamy modlitwą. Tego dnia zapraszamy młodzież klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 września po wieczornej Mszy św. ok godz. 18.30.
 • Starszych ministrantów, oraz obecnych i przyszłych kandydatów na lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 17.3o na salce katechetycznej, godzinne spotkanie poprowadzi Ceremoniarz Mikołaj Seliga.
 • Zapraszamy na najbliższą sobotę do Domaniewic na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca.
 • W niedzielę za tydzień po Mszach puszka na rachunki za prąd i oświetlenie kościoła. Dzieci będą mogły odbierać albumiki do uzupełniania za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na międzynarodową modlitwę, Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata i naszego miasta o godzinie 15.oo.
 • Od tygodnia otwarta jest nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2020, które można zamawiać w kancelarii parafialnej. Od jutra (poniedziałku) s. Romualda będzie zapisywała także intencje na Wypominki za zmarłych: jak w latach ubiegłych możemy zamawiać modlitwę w ciągu całego roku przed Mszą o godz. 7 i 9, a także na Msze listopadową za zmarłych, i wypominki czytane na cmentarzy w dniu 1 i 2 listopada.
 • Na pomoc dla pogorzelców z Domarydzyna wpłynęła jeszcze dodatkowa ofiara 500 zł, w sumie przekazano 4.5oo zł, oraz materiał budowlany o wartości 1000 zł.
 • Dziękujemy za ofiary na kościół, wpłynęła z ul. Targowej 200 zł. Bóg zapłać.
 • Za ławkami i w zakrystii prasa katolicka: Gość Niedzielny, oraz kalendarze na nowy rok.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014