2020 / 05 / 24

 • Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzień modlitw z Kościół w Chinach, transmisja Mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy południowej, rozważanie o Bożym Miłosierdziu o godz. 14.3o, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.3o, na Mszy św. o godz. 18.oo będzie przeżywał swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. dr Hubert Wiśniewski, proboszcz z Chruślina i Oficjał Sądu Biskupiego w Łowiczu, otoczmy modlitwą jubilatów również ks. Romana Wawrzyniaka.
 • W tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia pomiędzy Mszami, nabożeństwa Majowe z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego po Mszach o 18.oo.
 • We wtorek – Dzień Matki pamiętajmy o tych, które przekazały nam dar życia, Msze św. zbiorowe w ich intencjach: za żywe matki o godz. 17.15, a za zmarłe o godz. 18.oo.
 • W środę – transmisja modlitwy różańcowej przez fb parafii z domu rodzinnego o 20.3o.
 • W czwartek – przypada 39 rocznica śmierci (+1981) Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
 • W sobotę – od godz. 19.15 do 21.oo w kościele trwać będzie modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W obecności Maryi i przy Jej pomocy chcemy czynić serca bardziej dyspozycyjnymi dla Ducha Świętego. Zapraszamy i informujemy, że wydarzenie nie będzie transmitowane. W tym dniu i w kolejne soboty nie będzie już transmisji modlitwy różańcowej z kaplicy szpitalnej.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, niedzielą za tydzień kończymy okres wielkanocny i możliwość przyjęcia Komunii wielkanocnej – pamiętajmy o wypełnieniu przykazania i o możliwości skorzystania z sakramentu pojednania. Ofiary na tacę za tydzień będą przeznaczone na KUL.
 • W miniony piątek do grona świętych i błogosławionych, którzy orędują za chorymi w szpitalnej kaplicy wprowadzone zostały relikwie 1 st. bł. Hanny Chrzanowskiej – świeckiej błogosławionej pielęgniarki – patronki pielęgniarek.
 • Ze względów sanitarnych wiele aktywności w życiu kościoła i parafii zostało zawieszone, lub zostały przeniesione na późniejszy bezpieczny czas. Na ten moment przewidujemy, że Piesza Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę wyruszy w zwykłym terminie, jednak z tak dużym wyprzedzeniem nie możemy jeszcze przewidzieć i gwarantować formuły uczestnictwa. Nie ma też na chwilę obecną zagwarantowanej rezerwacji miejsc noclegowych w Domu Pielgrzyma w Dolinie Miłosierdzia. Pierwsza komunia św. zgodnie z wstępnymi ustaleniami rodziców odbędzie się w 2 niedzielę września. Wstępnie ustalony został też nowy termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyłaby się w piątek po Święcie Podwyższenia Krzyża Świętego – czyli 18 września.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej-aktualny nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty: +Marian MUCHA, +Henryk MURAWSKI – wieczny odpoczynek ...
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014