2017 / 11 / 26

 • W tym tygodniu patronuje nam:
  • czwartek – św. Andrzej Ap. (święto)
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, gościmy też w naszej parafii ks. diakona. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie kościoła - ogrzewanie już zostało uruchomione w tym tygodniu.
 • Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 12.oo wystawienie N.S. i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. O 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Po 70 latach od powstania pierwszej kaplicy w Szpitalu Miejskim w Głownie, obecnie nadarzyła się realna możliwość jej reaktywacji. Została już wydzielona sala na nową kaplicę, ale potrzebujemy sponsorów – ludzi dobrej woli, którzy wsparli by jej modernizację, tak aby ten nowy specjalistyczny gabinet dla duszy i ducha mógł już na trwałe służyć personelowi, chorym i odwiedzającym ich w szpitalu.
 • Za ławkami wyłożone są torby miłosierdzia, które mogą nam pomóc w realizacji uczynków miłosierdzia względem potrzebujących. Każdy, kto przed świętami chciałby w ten sposób podzielić się dobrem z potrzebującymi, może wypełnione torby przynieść do kancelarii parafialnej.
 • Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają od 29 listopada do 7 grudnia do włączenia się w nowennę „Tysiąc róż dla Niepokalanej". W kaplicy św. o. Maksymiliana w Niepokalanowie od godz. 7 do 21 przed Najświętszym Sakramentem będzie odmawiany Różaniec. Modlitwa odbywać się będzie w 5 blokach modlitewnych. W każdym bloku odmawiane będą 4 części Różańca. W ten sposób każdego dnia odmówionych zostanie 1000 „Zdrowaś, Maryjo". Więcej informacji w gablocie lub na stronie www.niepokalanow.pl
 • W najbliższy czwartek w święto św. Andrzeja Ap. swe patronalne święto - imieniny przeżywał będzie ks. Biskupa Andrzeja Dziuba – ordynariusz naszej diecezji, naszego pasterza i wszystkich solenizantów tego czasu otaczamy modlitwą i składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.3o i 15.3o; Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7.oo po niej adoracja i litania; Mszę św. o godz. 16.oo w I piątki miesiąca dedykujemy do chorych, starszych i samotnych, po Mszy nabożeństwo Lurdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a po nim spotkanie na salce katechetycznej.
 • W najbliższą sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Maryi, po niej adoracja i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo adoracja fatimska z błogosławieństwem o godz. 21.oo. W godzinach przedpołudniowych wyjazd do chorych w ich domach.
 • Taca z przyszłej niedzieli z racji pierwszej niedzieli miesiąca – będzie tacą inwestycyjną na trwające prace w kościele – rozpoczynamy renowację lamperii, po Mszach puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Zapisy na całonocnego czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, które odbędzie się 12/13 stycznia 2018 roku – potrwają do świąt Bożego Narodzenia, prosimy nie odkładać decyzji o wyjeździe i zapisu na ostatnią chwilę.
 • Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na 6-dniową samolotową pielgrzymkę do Rzymu, w dniach 29 stycznia do 03 lutego 2018. Wylot z Okęcia w Warszawie, zamieszkanie na terenie Rzymu, a w programie: nawiedzenie grobów papieskich, zwiedzanie bazylik rzymskich, katakumb, Ogrodów i Muzeów Watykańskich, oraz najsłynniejszych zabytków Rzymu, udział w Audiencji Generalnej i we Mszy św. pod przewodnictwem Ojca świętego Franciszka (w dniu życia konsekrowanego). Ks. Proboszcz odprawi Msze dla pielgrzymów w grotach Watykańskich, katakumbach i przy grobie Ojca św. Jana Pawła II. Zapisy jeszcze przez dwa tygodnie.
 • Wpłynęła ofiara na ołtarz Matki Bożej z ul. Śląskiej 100 zł
 • W sklepiku są już dostępne świece na wigilijny stół
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – aktualny Gość Niedzielny, a w Małym Gościu Niedzielnym, dla dzieci jak zawsze zadanie specjalne - tym razem do złożenia lampion roratni.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014