2017 / 12 / 17

 • Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Adwentowe, poprowadzi je ks. dr Piotr KARPIŃSKI, Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach, Rzecznik Prasowy Diecezji i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownym w Łowiczu. Otoczmy modlitwą naszego rekolekcjonistę. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj wg porządku niedzielnego, od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na godz. 6.3o – (Msza Roratnia); o godz. 10.oo, 16.oo i godz. 18.oo. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą - zachęcamy, aby spowiedzi zaplanować na wtorek i środę gdyż w tych dniach spowiadają księża z dekanatu, prosimy też nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
 • W zakrystii i kancelarii możemy zgłaszać chorych do odwiedzin z sakramentami w domach – odwiedzimy ich w poniedziałek w godzinach 11.00 do 16.oo, Msza św. z sakramentem namaszczenia dla chorych mogących przybyć do kościoła we wtorek o godz. 10.oo.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.oo wystawienie N.S., z racji rekolekcji nie ma Mszy św. i spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 13.oo, o godz. 14.3o rozważania o Bożym Miłosierdziu, o 15.oo Koronka, a spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16.oo. Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki zapraszamy na Msze św. rekolekcyjną - popielgrzymkową o godz. 18.oo.
 • Rozpoczynający się trzeci tydzień adwentu jest ostatnim momentem, w którym możemy jeszcze uczestniczyć w Roratach: w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 6.30, a czwartek i piątek o godz. 6.45. W Święta rozstrzygnięcie adwentowego konkursu dla dzieci i wręczenie nagród.
 • Dzisiaj po Mszach św. i w przyszłą niedzielę za ławkami (u ministrantów) można się zaopatrzyć w sianko na stół wigilijny – ofiary przy tej okazji składane przeznaczymy na wsparcie wyjazdu na zimowisko w góry.
 • Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II (1 rok przygotowania) na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.oo - Mszę św. i po niej krótkie spotkanie formacyjne w kościele.
 • W naszym dekanacie od czwartku rozpoczną się jeszcze rekolekcje adwentowe w Waliszewie.
 • Czartek o godz. 11.oo ks. bp Andrzej F. Dziuba poświęci nową kaplicę szpitalną w Głownie - zapraszamy na te Mszę św. naszych parafian a ofiarodawcom, sponsorom i zarządowi szpitala składamy serdeczne Bóg zapłać. Siostry Loretanki z Warszawy ofiarowały Relikwie I Stopnia bł. Ignacego Kłopotowskiego, które uroczyście wniesiemy do kaplicy w dniu jej poświęcenia. Docelowo chcemy sprowadzić również relikwie bł. Franciszki Siedliskiej, św. O. Pio i św. Rity z Cascia – głównej patronki i tej do której zwracamy się w sprawach beznadziejnych. W związku z otwarciem kaplicy ks. Zbigniew został mianowany kapelanem tegoż Szpitala.
 • W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • W piątek nie będzie spotkania Kręgu biblijnego „Studnia Jakuba".
 • Niedziela 24 grudnia to dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Na Mszę św. o godz. 12.oo Harcerze przyniosą Światło Betlejemskie. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.oo Pasterka tradycyjnie o północy. Zachęcamy również w tym dniu do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Przez cały najbliższy tydzień Pan Organista będzie roznosił po mieszkaniach naszej parafii poświęcony opłatek, gdyby ktoś (z różnych przyczyn) jeszcze go nie posiadał - może zgłaszać się bezpośrednio do Pana Mirosława do domu, lub w przyszłą niedziele po Mszach świętych pod chórem.
 • Trwają zapisy na 2 autokar na całonocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze z 12 na 13 stycznia 2018. Wyjazd z przed Kościoła o godz. 16.3o. (mamy jeszcze w rezerwie pół autokaru).
 • W imieniu obdarowanych dziękujemy tym, którzy włączyli się w adwentowe dzieło „Torba miłosierdzia" – możemy je składać jeszcze w kancelarii parafialnej.
 • Dzisiaj w Centrum Zdrowia ABiS trwa Dzień Dawcy Szpiku. Wszystkich zainteresowanych tematyką w wieku od 18 do 55 lat, lub chętnych podzielić się z innymi cząstką siebie serdecznie zapraszamy do Szpitala w Głownie - wejście główne od ul. Wojska Polskiego.
 • W ramach akcji serce w prezencie organizujemy charytatywne Rodzinne spotkanie ze św. Mikołajem, który będzie mógł odwiedzić rodzinę w dniach 23 lub 24 grudnia. Dochód z akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne. Więcej informacji na facebook.com/sercewprezencie. Możliwość zaproszenia św. Mikołaja od środy 13.12.2017 r.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – aktualny Gość Niedzielny, w sklepiku także do nabycia wigilijne świece Caritas i kalendarze na przyszły rok.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
  • † Marianna RUTKOWSKA, † Przemysław RAKOWSKI, † Lucyna RATAJCZYK, † Henryka ZIELIŃSKA, † Jan KARBOWIAK - Wieczny odpoczynek...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014