2018 / 03 / 18

 • Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Grzegorz Klimczyk OFM Conv – witamy i otaczamy modlitwą na trud głoszenia Słowa. Msze św. od poniedziałku do środy o godz.: 7:00, 10:00 i 18:00, młodzież gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy na godz. 8:30 a dzieci na godzinę 12:00. Msza św. dla chorych we wtorek o godz. 10:00. We wtorek i środę pół godziny przed każda Mszą księża z dekanatu posługiwać będą w konfesjonałach. Dzisiaj po Mszy o godz. 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 14.3o rozważanie o Bożym Miłosierdziu, o 15.oo Koronka, o godz. 16.oo spotkanie Rodziny Różańcowej, o godz. 17.15 Gorzkie Żale, a o godz. 18:00 Msza św. popielgrzymkowa.
 • Solenizantom tego czasu składamy najserdeczniejsze życzenia: Grzegorzom, Helenom, Krystynom, Bożenom, Zbigniewom, Józefom ...a Mszę św. za zmarłych Józefów odprawiać będziemy jutro o godz. 18.00.
 • Chorych, którzy nie dotrą do kościoła odwiedzimy z sakramentami w ich domach w czwartek od godziny 9:00 - chorych zgłaszamy w zakrystii. W czwartek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Krwi Chrystusa.
 • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa w szpitalu o godz. 15.00, w kościele o godz. o godz. 16.3o dla dzieci, o godz. 19.oo odprawimy Msze św. dla uczestników Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się bezpośrednio po tej Mszy. Chętni mogą deklarować swój udział do piątku wieczór. Droga Krzyżowa dla niespieszących się o godz. 20.oo (!). Te osoby, które nie mogą wyjść na Ekstremalną Drogę Krzyżową zapraszamy na całonocne czuwanie modlitewne – adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 22.oo. Proponujemy następujący program czuwania: 22.oo – 23.oo Młodzież, 23.oo – 24.oo Mieszkańcy wiosek, 24.oo – o1.oo Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki, o1.oo – o2.oo Mieszkańcy Oś. Swoboda, o2.oo – o3.oo Mieszkańcy Oś. Kopernika, o3.oo – o4.oo Mieszkańcy pozostałych ulic, o4.oo – o5.oo KŻR, o5.oo – o6.oo Legion Maryi, o6.oo – o7.oo Księża i Osoby życia konsekrowanego. W każdej z tych godzin w łączności ze wszystkimi uczestnikami Ekstremalnych Dróg Krzyżowych rozważajmy Męką Pańską.
 • W sobotę wyjazd maturzystów na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę.
 • W przyszłą niedzielę niedziela Palmowa (na godz. 12.oo – konkurs palem) również w przyszłą niedzielę - 25 marca przeżywamy kolejną rocznicę powstania naszej diecezji. Po mszach z racji na ostatnią niedzielę miesiąca – zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
 • W wielki poniedziałek (26 marca) zapraszamy na przedstawienie pt. „7 Grzechów po góralsku" w wykonaniu młodzieżowej Grupy Teatralnej z Białki Tatrzańskiej. Spektakle w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie o godz. 13.00 dla młodzieży i o godz. 17.00 dla wszystkich chętnych – wstęp wolny, ale poszukujemy patronatu/sponsora – informacje na plakacie.
 • Zainteresowanych wakacyjnymi wyjazdami z naszej parafii zachęcamy do kontaktu z ks. Zbigniewem
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego: K.Ż.R. M.B. Fatimskiej 100 zł, K.Ż.R. św. Józefa 100 zł, oraz tym którzy składają na ten cel ofiary w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali - Bóg zapłać.
 • Pewien ofiarodawca ma do wydania 1 os. tapczanik - zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014