2018 / 04 / 01

 • Przeżywamy niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy najserdeczniejsze podziękowania budowniczym Grobu Pańskiego pod wodzą p. Andrzeja Solarka pracowali: Jakub Mikołajczyk, Andrzej Redo, Janusz Błoński, Mirosław Nalberczyński, Maciej Redo, Krzysztof Grzegorczyk. Nade wszystko chcemy podziękować p. Elżbiecie Zawadzkiej z zespołem pań i panów z kwiaciarni za artystyczne przepiękne przybranie Grobu Pańskiego kwietnymi dekoracjami.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tworzenia klimatu i harmonijnego przebiegu nabożeństw Wielkiego Tygodnia: Księżom, Panu Organiście i Zakrystianinowi, Ceremoniarzom, Lektorom i ministrantom, chórowi, zespołowi Archeo, dziękujemy wszystkim czuwającym przy Grobie Strażom OSP, państwu Ewie i Olgierdowi Wąsowskim za ufundowanie paschału i całoroczną fundację oleju do wiecznej lampki, dziękujemy całej asyście i wszystkim grupom i zespołom parafialnym, którzy wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, oraz wszystkim uczestnikom Dróg Krzyżowych w kościele, w szpitalu, Ekstremalnej i Miejskiej.
 • Dziękujemy wszystkim którzy przez cały okres wielkiego postu składali ofiary na Grób Pański: Kołom Żywych Róż Różańcowych, za ofiary w czasie Gorzkich Żali i za indywidualne ofiary.
 • Dzisiaj po Mszy o godz. 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 15.oo Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Jutro przypada 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, w drugi dzień świąt Msze św. wg porządku niedzielnego, jutro Nowenna o godz. 15.oo, taca jutrzejsza przeznaczona jest na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie
 • Cały tydzień do przyszłej niedzieli trwamy w Oktawie uroczystości radości Zmartwychwstania Pańskiego, trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiamy ją w kaplicy szpitalnej o godz. 15.oo i w kościele o godz. 17.oo.
 • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 3 gimnazjum w najbliższy czwartek godz. 18.3o
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach odwiedzimy chorych w ich domach. W piątek spowiedź od godz. 6.3o i od 15.3o, z racji na trwającą oktawę w tym dniu nie ma postu, Msze św. o godz. 7.oo, o godz. 16.oo dla chorych po niej nabożeństwo Lurdzkie i Msza o godz. 18.oo. W sobotę przypada Dzień Pracownika Służby Zdrowia, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy porannej i adoracja fatimska po Mszy wieczornej.
 • W niedzielę za tydzień rozpoczyna się tydzień miłosierdzia a po Mszach zbiórka do puszek na Caritas. W niedzielę za tydzień o godz. 10.oo odprawimy Mszę św. w int. poległych w katastrofie smoleńskiej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych uczestników tragicznego lotu do Smoleńska i Katynia; każdy kto byłby zainteresowany wyjazdem do Warszawy w dniu 10 kwietnia na poświęcenie pomnika dla uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej proszony jest o kontakt z p. Tomaszem Jędrzejczak – wyjazd Gratis. W przyszła niedzielę w święto Miłosierdzia Bożego o godz. 14.3o rozważanie o Bożym Miłosierdziu a o godz. 15.oo z odprawimy dodatkową Mszę św.; o godz. 16.oo spotkanie III Zakonu św. Franciszka.
 • W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary na kaplicę przedpogrzebową z: ul. Dworska 150 zł, ul. Kopernika Bl. 17 – 100 zł – Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: † Lucyna KWIATKOWSKA, † Mirosław BOGUTCZAK, † Teresa POPŁAWSKA - Wieczny odpoczynek...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014