2018 / 04 / 08

  • Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – niedziela ta rozpoczyna w kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych ofiarą do puszek wspieramy Caritas naszej diecezji. Dzisiaj o godz. 10.3o odprawimy Mszę św. w int. poległych w katastrofie smoleńskiej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych uczestników tragicznego lotu do Smoleńska i Katynia; po Mszy o godz. 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 14.30 rozważanie o Bożym Miłosierdziu, a o 15.oo Msza św. o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 16.oo spotkanie III Zakonu św. Franciszka
  • Jutro w poniedziałek 9 kwietnia, obchodzimy w liturgii przeniesioną z racji na trwający post uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze wg porządku zwykłego o godz. 7.oo, 17.15 i 18.oo – na każdej z nich można będzie rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
  • Osoby zainteresowane gratisowym wyjazdem do Warszawy w dniu 10 kwietnia (wtorek) na poświęcenie pomnika dla uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej proszone są o kontakt z p. Tomaszem Jędrzejczak.
  • W niedzielę za tydzień zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii świętej na godz. 13.oo, a o godz. 18.oo Msza św. popielgrzymkowa ujawnimy już hymn i hasło sierpniowej pielgrzymki na Jasną Górę.
  • Zapraszamy po odbiór Kart Zapisu na tygodniowy wyjazd wakacyjne w góry dla dzieci i młodzieży w terminie 15 do 21 lipca 2018 roku w programie wyjście w góry polskie, dwa dni na Słowacji w tym zwiedzanie Slovenskiego Raju i pobyt w Aquaparku Tatralandii, oraz całodzienny pobyt w Energylandii i wiele innych – zapisy do końca kwietnia.
  • Informujemy też, że jest możliwość zgłaszania się dzieci z dorosłymi opiekunami na wyjazd w góry w terminie 23 do 28 czerwca również w górach – program mniej intensywny szczegóły u ks. Zbigniewa. Zapraszamy również do kontaktu osoby chętne na rodzinny rajd rowerowy przez Polskę północno - wschodnią ok. 600 km termin również lipcowy.
  • Prosimy o kontakt osoby zainteresowane samolotową pielgrzymką do Rzymu, Monte Cassino i San Giovanni Rotondo – wylot w połowie października.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014