2018 / 05 / 06

 • Przeżywamy dziś pierwszą Niedzielę miesiąca maja. Po Mszy o godzinie 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 14.3o rozważanie o Bożym Miłosierdziu, o 15.oo Koronka zaś o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
 • Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Wiąże się to z piękną tradycja odmawiania Litanii Loretańskich w kościołach, oraz przy kapliczkach. Gorąco zachęcamy, aby wziąć udział w tak pięknej modlitwie. W naszym kościele nabożeństwa majowe w dzień powszedni po Mszy o 18.00, natomiast w Niedzielę pół godziny przed wieczorną Mszą o 17.30. Dzieci zachęcamy po odbiór kart konkursowych „Laurki", które specjalnie dla nich zostały przygotowane. Na koniec rozlosujemy nagrody.
 • We wtorek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Proboszcza. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie. Tego dnia również o godz. 18.00 Ks. Bp. Józef Zawitkowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z terenu naszej parafii. Informujemy także, że z racji przygotowań Msza Święta z godziny 17.15 jest przeniesiona na godz. 18.00, a o godz. 18.oo modlić się będziemy we Mszy zbiorowej za zmarłych solenizantów tego czasu. Za utrudnienia przepraszamy.
 • W czwartek 10 maja zapraszamy te osoby, które zapisały się na 33 dniowe rekolekcje – jako przygotowanie do zawierzenia swojego życia Maryi. Od rana będzie można odebrać teksty potrzebne do owocnego przeżycia tych rekolekcji. Ciągle można jeszcze zapisać w zakrystii swą gotowość i pragnienie odprawienia takowych rekolekcji.
 • W najbliższy piątek i sobotę I spowiedź dzieci komunijnych wg ustalonego wcześniej porządku. W najbliższą niedzielę o godz. 12.oo Uroczystość I Komunii świętej. Zwracamy się do Rodziców i Opiekunów tych dzieci o pomoc w przeżyciu ich pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Jest to szczególna okazja do wspólnej modlitwy z dzieckiem i rozmów o Bogu. Nadmierna troska o zewnętrzną oprawę tej uroczystości jak kolwiek ważna nie powinna zastąpić tego, co najważniejsze, czyli przeżycia w gronie najbliższych obecności Jezusa w sercu dziecka. Pierwsza Komunia Święta dziecka to także okazja do uporządkowania życia religijnego dorosłych, przez przystąpienie do spowiedzi, a tam, gdzie nie ma żadnych przeszkód, do zawarcia sakramentu małżeństwa. Z racji na bardzo liczebną grupę dzieci prosimy naszych parafian aby za tydzień Msze św o godz. 12.oo pozostawić dla rodziców i gości tych dzieci i zaplanować udział w innej Mszy św.
 • W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Pielęgniarki, wyrazem naszej wdzięczności za te piękną posługę będzie udział we Mszy św. sprawowanej w ich intencji w kaplicy szpitalnej w sobotę o godz. 7.oo - otoczmy wszystkich posługujących w ten sposób naszą modlitwą i serdeczną wdzięcznością.
 • Ks. Proboszcz zaprasza chętnych na dekanalną autokarową pielgrzymkę do Białej Rawskiej na diecezjalny Dzień Matki 26 maja (sobota) - zapisy w zakrystii.
 • Serdecznie zachęcamy do wyjazdu na Lednice w dniu 2 czerwca br. Jest to wspaniałe spotkanie modlitewne na którym gromadzą się młodzi ludzie i nie tylko z całej Polski. Koszt wyjazdu to 62 złote. Zapisy przyjmujemy w zakrystii gdzie wpłacamy kwotę 62 złotych oraz podajemy numer Pesel.
 • Trwają zapisy na wakacyjne wyjazdy. 6 dniowy wyjazd w góry (koniec czerwca) wyjazd dla dzieci z rodzinami - zapisy do połowy maja. Zapraszamy do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym w 2 połowie lipca. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Włoch na koniec października - zapisy do końca maja.
 • Dziękujemy państwu Danucie i Grzegorzowi Dudkiewicz za ofiarowanie kwiatów wiszących przed kościołem.
 • Dziękujemy za ofiary na rozbudowę kaplicy przedpogrzebowej. Wpłynęły: z ul. Nałkowskiej 200 zł. - Bóg zapłać.
 • Pan Janusz Zielonka organizuje wyjazd do Mąkolic na Nabożeństwo Fatimskie w dniu 13 maja – chętnych prosimy o kontakt z nim.
 • W zakrystii jest dostępny aktualny numer Gościa Niedzielnego.
 • W tym tygodniu odeszli od nas do domu Ojca śp. Andrzej Rosa oraz Wanda Zuchora, Elżbieta Figura. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014