2018 / 05 / 20

 • Gościmy dzisiaj w parafii ks. Mirosława Wąsiewicza - Misjonarza z Ukrainy, który głosi Słowo Boże, dzieli się z nami świadectwem wiary i pracy na wschodzie. Teraz ofiarą składaną na „II tacę" możemy wesprzeć te misyjną posługę o. Mirosława. Ofiary składane na tacę podczas Mszy są przeznaczone na KUL.
 • Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy południowej do godz. 15.3o - zapraszamy na rozważanie o Bożym Miłosierdziu na godz. 14.3o, o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16.oo, również o godz. 16.oo Msza św. z okazji majówki na Ostrołęce przy krzyżu, Nabożeństwo Majowe dzisiaj w kościele o godz. 17.3o, Msza popielgrzymkowa o godz. 18.oo, od godz. 19.oo gościmy w naszym kościele połączone chóry sochaczewski i skierniewicki, które dadzą koncert – montaż słowno muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
 • Jutro w poniedziałek Msze święte o godz. 7.oo; 10.oo i godz. 18.oo – nabożeństwo Majowe po Mszy wieczornej.
 • W najbliższy wtorek odpust ku czci św. Rity z Cascii - w naszym szpitalu Msza pod przewodnictwem ks. Dziekana o godz. 18.oo, zostaną na tej Mszy poświęcone krzyże, które zawisną w salach chorych. Jest to też dzień kolejnej rocznicy przyjęcia sakry biskupiej przez Ordynariusza naszej diecezji, którego otaczamy modlitwą.
 • Nabożeństwo do Krwi Chrystusa Pana w najbliższy czwartek o godz. 16.3o.
 • W dniach 25 – 27 maja (piątek do niedzieli) w Niepokalanowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie rodzin „Miłość jest najważniejsza" – serdecznie zachęcamy do udziału.
 • W najbliższą sobotę Dzień Matki – pamiętamy o naszych rodzicielkach, a za zmarłe będziemy modlić się we Mszy wieczornej o godz. 18.oo, można jeszcze zapisywać intencje na te Msze. Zapisujemy też na pielgrzymkę autokarową na Dzień Matki do sanktuarium M. B. w Białej Rawskiej w dniu 26 maja.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach zbierzemy ofiary do puszek na uregulowanie rachunków za oświetlenie kościoła. Również w przyszła niedzielę Msza św. wyjazdowa - majówka na Pl. Kazimierza o godz. 18.oo.
 • Nabożeństwa majowe w kościele w tygodniu po Mszy wieczornej ok godz. 18.30. Zachęcamy do podtrzymywania pięknej tradycji modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 • Już dzisiaj zapraszamy na całonocne czuwanie modlitewne w naszym kościele z 1 na 2 czerwca – w rocznicę Nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 • Dzieci rocznicowe (I Komunii św.) na prośbę rodziców zapraszamy na Mszę 3 czerwca o godz. 13.oo, rocznica I Komunii św. odbędzie się 10 czerwca o godz. 12.oo.
 • Przyjmujemy intencje na Msze św. zbiorową w uroczystość św. Jana.
 • Termin I Komunii św. w przyszłym roku tradycyjnie w II niedzielę maja wypada 12 maja 2019 r. - od przyszłego tygodnia dostępne będę do pobrania deklaracje potrzebne do zgłoszenia dziecka do tego sakramentu. Przypominamy ustalenia i zarządzenie Episkopatu Polski, które mówi o przyjmowaniu sakramentów w parafii zamieszkania – nie mylić z adresem zameldowania! Dzieci do I komunii św. idą w klasie III.
 • Dziękujemy za zaproszenie na majówkę w ostatni piątek na ul. Kopernika. (obecnych ok. 120 osób)
 • Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości I Komunii św.: kapłanom, katechetom, służbie ołtarza, panu zakrystianinowi i organiście. W sposób szczególny podziękowania kierujemy w kierunku rodziców zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości... Dzieciom komunijnym dziękujemy za ofiary przekazane w ostatni czwartek na dzieła misyjne zebrano kwotę 710 zł. Rodzice dzieci komunijnych przekazali w dniu I Komunii dar pieniężny dla naszej parafii w kwocie 3.ooo zł który nie jest opłatą za Mszę św.! Przeznaczamy go zgodnie z wolą ofiarodawców na modernizację systemu komunikacyjnego naszej parafii (centrali telefonicznej i łącza do kościoła – prace rozpoczną się już w najbliższym tygodniu, wartość inwestycji ok. 7ooo PLN). My kapłani otrzymaliśmy od dzieci róże a od Rodziców słowa podziękowań za co wyrażamy również naszą wdzięczność.
 • Zachęcamy do udziału w wyjeździe na Lednicę w dniu 2 czerwca br. Jest to spotkanie modlitewne młodych ludzi Koszt wyjazdu 62 złote. Zapisy i informacje u ks. Łukasza.
 • Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wakacyjny wyjazd w góry na koniec czerwca (możliwość wyjazdu samych dzieci, z dorosłymi opiekunami, lub samych dorosłych) zwlekających zachęcamy do niezwłocznego podjęcia wiążących decyzji.
 • Zapraszamy na Rodzinny Rajd rowerowy w ostatnich dniach lipca - zapisy jeszcze trwają.
 • Na jesienną samolotową pielgrzymkę do Włoch zostało jeszcze tylko 7 wolnych miejsc i ewentualne miejsca na liście rezerwowej. Wylot: 21-26 października. [W chwili publikacji 3 wolne miejsca]
 • Wpłynęły ofiary na rozbudowę kaplicy przedpogrzebowej: z Ostrołęki 100 zł, Kopernika 100 zł, Wojska Polskiego 100 zł i Swoboda 300 zł – Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Zachęcamy do lektury, aktualnej prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014