2018 / 05 / 27

 • Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - Jednego Boga obecnego w trzech osobach. Jest to tajemnica, której ludzkim rozumem nie da się wyjaśnić trzeba w nią uwierzyć. Ofiary złożone dziś do puszek przeznaczymy na uregulowanie rachunków za oświetlenie kościoła. Po Mszy o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, Nabożeństwo Majowe o godzinie 17.30. Msza św. i Nabożeństwo majowe na Placu Kazimierza o godz. 18.oo.
 • W tym tygodniu rocznice święceń kapłańskich obchodzą: jutro w poniedziałek ks. Łukasz – 7 rocznica święceń które przyjął z rąk ks. Bp. A. Dziuby; 31 maja ks. Zbigniew 15 rocznica święceń udzielonych przez Bp A. Orszulika, a 04 czerwca do grona 40-latków w kapłaństwie dołączy ks. Proboszcz wyświęcony przez Kard. Wyszyńskiego.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na modlitwie razem z Maryją odmawiając Litanie Laretańską, a w sposób szczególny tym, którzy zaprosili kapłanów z Mszą Św. oraz Nabożeństwem Majowym do poszczególnych miejsc naszej parafii. Przypominamy, iż na Majówce w kościele spotykamy się do czwartku, natomiast od piątku 1 czerwca czcimy Najświętsze Serce Jezusa - wspólnie będziemy się modlić Litanią do Serca Jezusa. W dzień powszedni to nabożeństwo będzie po wieczornej Mszy, w Niedzielę i Uroczystości o g. 17.30.
 • W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Jest to okazja do podziękowania Bogu za to że jest z nami w Sakramencie Eucharystii. Msze Święte w tym dniu w szpitalu o godz. 7.oo; w kościele o godz.: 7.oo, 9.oo, 10.3o, 18.oo. Msza Święta z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy o godzinie 10.3o. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowują dekoracje do ołtarzy i serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły duszpasterskie, grupy modlitewne i asystę do licznego udziału w procesji.
 • Zapraszamy na całonocne czuwanie modlitewne w naszym kościele z 1 na 2 czerwca (piątek/sobota) – w rocznicę Nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Potrwa ono od godz. 19 do 7.00 następnego dnia.
 • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek od 6.30 rano i 15.30 po południu, o 16.00 Msza Św. z Nabożeństwem Lurdzkim. W Pierwszą Sobotę miesiąca o 7.00 Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej Nabożeństwo pierwszo sobotnie. Po wieczornej Mszy adoracja do 21.00. Do południa odwiedzamy chorych w ich domach (ks. Łukasz uda się z tą posługą wyjątkowo w innym czasie).
 • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd w góry pod koniec czerwca, oraz rodzinny rajd rowerowy w ostatnich dniach lipca. Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze podjecie decyzji.
 • Dzieci rocznicowe (I Komunii św.) na prośbę rodziców zapraszamy na Mszę 3 czerwca o godz. 13.oo, rocznica I Komunii św. odbędzie się 10 czerwca o godz. 12.oo.
 • Przyjmujemy intencje na Msze św. zbiorową w uroczystość św. Jana.
 • Termin I Komunii św. w przyszłym roku tradycyjnie w II niedzielę maja wypada 12 maja 2019 r. Przypominamy, że wszystkie Sakramenty przyjmujemy w parafii na terenie której mieszkamy. Dzieci do I komunii św. idą w klasie III.
 • Wpłynęły ofiary na rozbudowę kaplicy przedpogrzebowej: Wojska Polskiego 100 zł - Bóg zapłać. Do tej pory opłaciliśmy już projekt kaplicy w kwocie 8.ooo PLN.
 • Zachęcamy do lektury, aktualnej prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 • W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp. Daniel Szymczak, śp. Krystyna Gozdera.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014