2018 / 08 / 12

  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W najbliższy wtorek liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w naszym dekanacie odpust na Zabrzeźni – suma o godz. 18.oo.
  • W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. z poświęceniem wianków odprawiamy wg porządku niedzielnego, Msza św. również w kaplicy w szpitalu o godz. 7.oo
  • W tym tygodniu kolejna grupa dzieci wyjechała na swój letni wypoczynek do Spały. To kolonie organizowane przez Caritas Diecezjalną i współfinansowane przez naszą parafię.
  • W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary na rozbudowę kaplicy przedpogrzebowej: ul. Dworska 100 zł, Swoboda Bl. 9 200 zł, ul. Wojska Polskiego 100 zł, oraz anonimowy ofiarodawca 1000 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
  • Od najbliższej środy do niedzieli 19 sierpnia będą trwały zapisy na 32 Pieszą Pielgrzymkę z Głowna na Jasną Górę. Zapisy będą prowadzone na salce katechetycznej w godzinach od 17.oo do 20.oo – zapisujemy się osobiście lub na podstawie pisemnego upoważnienia osoby którą reprezentujemy. Możliwe będą zapisy w drodze dla spóźnialskich ale wiąże się to z koniecznością indywidualnego ubezpieczenia i nie daje pielgrzymowi gwarancji odbioru wszystkich przewidzianych pamiątek pielgrzymkowych. Rozpoczęcie Pielgrzymki tradycyjnie 20 sierpnia o godz. 6.oo w naszej świątyni, Mszy św. na rozpoczęcie przewodniczył będzie bp Wojciech Osial. Na trasie pielgrzymki towarzyszyć nam będą: ks. bp. Andrzej F. Dziuba, kapłani osoby życia konsekrowanego i inni zaproszeni goście. Przy zapisach na pielgrzymkę pobierane są ofiary wpisowego, z którego pokrywane są koszty związane z organizacją, dokumentacją i prowadzeniem pielgrzymki, koszty ubezpieczenia, zakup leków, koszty obiadów 2 i 4 dnia, utrzymanie nagłośnienia, wynajem i utrzymanie pojazdów pielgrzymki, wynajem i serwis sanitariatów, druk plakatów, oznaczeń, książeczek – śpiewników pielgrzymkowych, zakup koszulek i upominków. W tym roku wpisowe wynosi dla dziecka (1-9 lat) 45 zł, młodzież 10 do 17 lat 50 zł, dorośli 18 do 65 lat 60 zł, emeryci powyżej 66 r. życia 55 zł, wykwalifikowane służby pielgrzymkowe 35 zł. Za dodatkową opłatą można przewieść bagaż, wynająć pokój w Częstochowie w Dolinie Miłosierdzia i zakupić powrotny bilet na PKP. W tym roku przywracamy również starą tradycję powrotu z pielgrzymki pociągiem w poniedziałek 27 sierpnia. Przywitanie pielgrzymów na stacji PKP w Głownie o godz. 16.oo. Każdego dnia pielgrzymki o godzinie 21.oo w naszym kościele będzie spotkanie modlitewne jako wyraz łączności z pątnikami i jako duchowe współuczestnictwo w pielgrzymce. Więcej info na stronie: www.facebook.com/pielgrzymka.glowno
  • Zachęcamy do lektury, aktualnej prasy katolickiej – Gość Niedzielny.
  • W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Wiktor LASOTA - Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014