2019 / 01 / 27

 • Po Mszach św. puszka na oświetlenie i ogrzewanie kościoła, Msza dla dzieci I komunijnych o godz. 13.oo, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo. Przeżywamy dzisiaj w Kościele światowy dzień trędowatych.
 • Wyjazd na całonocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w najbliższy czwartek, zbiórka przed kościołem i wyjazd o godz. 16.3o transmisję z całości czuwania będzie można śledzić w sieci Internet – <TUTAJ> zostanie zamieszczony specjalny link, a także na stronie Fb naszej parafii, również na drodze wirtualnej zachęcamy do duchowego uczestnictwa w czuwaniu.
 • Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum w najbliższy czwartek o godz. 18.3o.
 • W tym tygodniu I piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.3o i po południu od 15.3o. Msze: wotywna o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 7.oo, o Bożym Miłosierdziu z nabożeństwem Lurdzkim o godz. 16.oo, dla dzieci o godz. 18.oo, w kaplicy szpitala (w języku łacińskim) o godz. 19.3o.
 • W sobotę święto Ofiarowanie Pańskie - Matki Bożej Gromnicznej i Dzień życia konsekrowanego, to też I sobota miesiąca. Msza poranna o Matce Bożej i nabożeństwo I sobotnie o godz. 7.oo, chorych w domach odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych, dodatkowa Msza o godz. 10.oo, wieczorem Msza o godz. 18.oo i w szpitalu Msza ofiarowana za rodziców pragnących potomstwa, za mamy oczekujące narodzin dziecka, za dzieci zagrożone i narodzone o godz. 19.3o, po Mszy wieczornej w kościele nabożeństwo fatimskie do godz. 21.oo.
 • Rodziców dzieci wyjeżdżających na ferie z naszej parafii zachęcamy do ostatecznego uregulowania pozostałych formalności przed wyjazdem – nie dalej jak do początku ferii.
 • Małżeństwa z dziećmi pragnące uczestniczyć w rekolekcjach z Ks. J. Bashobora już mogą zapisywać się na to duchowe wydarzenie. Termin rekolekcji w Licheniu na początku lipca, ale zapisy tylko do końca kwietnia. Więcej informacjo na fb naszej parafii.
 • Dziękujemy ks. Arkadiuszowi za liczne inicjatywy: za realizację pomysłu źródła z wodą święconą – przypominamy, że specjalnie spersonalizowane buteleczki do tego celu znajdują się na stojaku za ławkami. Dziękujemy też za wykonanie oznaczeń pionowych i prosimy parkujących samochody przy kościele, aby ze względów bezpieczeństwa nie zastawiali przejazdu do plebanii pomiędzy masztami a trawnikiem.
 • W imieniu zarządu szpitala w Głownie prosimy o wsparcie zbiórki artykułów higieniczno pielęgnacyjnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość. Zbiórka na holu głównym szpitala trwa do połowy lutego.
 • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii - słowa podziękowań i podsumowań.
 • Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje w parafii: oś. Kopernika BL 7 – 100, 50, 50 zł; BL 10 – 50 zł; BL 11 – 50 zł; BL 15 – 50, 50 zł; BL 17 – 100, 50 zł – Bóg zapłać, wszystkie ofiary wpisujemy do księgi ofiarodawców.
 • W sklepiku i zakrystii aktualna pras akatolicka – Gość Niedzielny z filmem „Bóg nie umarł".
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Leokadia Mitręga, Bożenna Kaczmarczyk, Henryk Kosiorek – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014