2019 / 02 / 10

  • Po Mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, Spotkanie III Zakon św. Franciszka o godz. 16.oo.
  • W poniedziałek 11 lutego przypada międzynarodowy Dzień Chorego - zapraszamy do szpitalnej kaplicy św. Rity na Mszę św. o godz. 12.oo, po Mszy Litania Loretańska za chorych i dla wszystkich indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Kurs dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa rozpocznie się w poniedziałek 11 lutego na Zabrzeźni w parafii św. Maksymiliana – spotkania o godz. 19.oo.
  • Od jutra (poniedziałku) przywracamy zwykły porządek Mszy św. w tygodniu czyli Msze św. o godz. 7.oo, o godz. 17.15 i 18.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.3o.
  • W imieniu zarządu szpitala w Głownie przypominamy o kończącej się w tym tygodniu zbiórce artykułów higieniczno pielęgnacyjnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci – podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy – zbiórka w holu głównym szpitala.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Bielawskiej (od Woli Zbrożkowej do toru) za złożone ofiary w kwocie 1530 zł z racji nawiedzeni rodzin przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej – Msza św. w intencji ofiarodawców o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w przyszłą niedzielę na sumie.
  • Za tydzień w niedzielę Msza św. popielgrzymkowa o godz. 18.oo.
  • Zapraszamy kobiety naszego dekanatu na diecezjalne święto kobiet i na wyjazd z tej okazji w dniu 2 marca (sobota) do Skierniewic – już można się zapisywać w zakrystii - koszt to jedyne 20 zł, a program artystyczny jest bardzo bogaty.
  • W sklepiku aktualna pras akatolicka – Gość Niedzielny.
  • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Bożena Jolanta BRYSZEWSKA, + Antoni Grzegorz WOLANOWSKI, + Henryk GRACZYK, + Lucjan PIĄTEK, + Ryszard ROGUT, + Zofia Anna KURCZAK, + Mirosław Ryszard GRUDZIŃSKI, + Sylwester BIERNACKI, + Wacława RYDZYŃSKA – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014