2019 / 02 / 17

 • Dzisiaj na sumie modlimy się za mieszkańców ul. Bielawskiej (od Woli Zbrożkowej do toru) prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej z racji nawiedzeni rodzin przez Obraz Matki Bożej, po Mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Rozważanie o Bożym Miłosierdziu o godz. 14.3o, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, Spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16.oo, Msza św. dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę o godz. 18.oo.
 • W związku z chorobą naszej Siostry Kancelistki w najbliższym tygodniu kancelaria będzie otwarta tylko w godzinach popołudniowych.
 • Jutro w poniedziałek grupa 50 osób dzieci i młodzieży naszej parafii uda się na zimowy odpoczynek w góry otoczmy modlitwą naszych podopiecznych, aby w przyszłą niedzielę wieczorem szczęśliwie wrócili do szkolnych obowiązków. Już można rezerwować terminy na przyszłoroczne zimowisko w górach, które planujemy od 20 do 26 stycznia.
 • Trwa kurs dla przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – spotkania w poniedziałki o godz. 19.3o w Parafii św. Maksymiliana na Zabrzeźni.
 • Zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w najbliższy czwartek na godz. 16.3o.
 • Wieczernik Miłosierdzia zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku w terminie 22 lutego z okazji 88 rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie. Zapisy i szczegóły u p. Renaty tel. 509 339 935
 • W przyszłą – ostatnią niedzielę miesiąca – zbierzemy ofiary do puszek na uregulowanie należności za energię elektryczną – rachunki płacone za kościół zwłaszcza zimą są wysokie.
 • W imieniu ks. Dziekana - diecezjalnego duszpasterza kobiet zapraszamy wszystkie kobiety naszego dekanatu na wspólne świętowanie w Skierniewicach, wyjazd w dniu 2 marca (sobota) – już otwarta jest lista zapisów - koszt to jedyne 20 zł, zachęcamy bo warto, a program wydarzenia jest naprawdę wzorcowy i bardzo bogaty. Info >> TUTAJ <<
 • W czasie naszych rekolekcji parafialny odbędzie się w Łodzi spotkanie dla młodzieży Arena Młodych - już teraz zachęcamy, aby pomyśleć o rezerwacji terminu 9 kwietnia. Koszt jedynie 10 PLN. Info >> TUTAJ <<
 • Planujących w tym roku udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej informujemy, że przewidziana jest ona na 12 kwietnia – w tym roku dwie wersje 50 km i 25 km - już powoli można ćwiczyć kondycję. Info >> TUTAJ <<
 • W sklepiku aktualna pras akatolicka – Gość Niedzielny.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Halina WIECZOREK, + Małgorzata KANTOREK – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014