2019 / 02 / 24

  • Dzisiaj po Mszach zbierzemy ofiarę do puszek na opłatę energii elektrycznej, po Mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo.
  • We wtorek nasz Organmistrz p. Mirosław obchodzi imieniny – otoczmy naszego solenizanta serdeczną modlitwą i życzliwością.
  • We czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Krwi Chrystusa na godz. 16.3o, tego samego dnia młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na godz. 18.oo na Mszę św. i po niej na spotkanie formacyjne.
  • Program uroczystości pogrzebowych śp. Bp Alojzego Orszulika – pierwszego Biskupa Diecezji Łowickiej rozpocznie się w czwartek 28 lutego o godz. 18.oo Msza św. wprowadzeniem ciała, po której będzie możliwość indywidualnej modlitwy aż do godz. 21.oo; 1 marca w piątek o godz. 10.oo modlitwa brewiarzowa a o godz. 12.oo Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi złożenie ciała w krypcie Katedry. Księga kondolencyjna będzie wystawiona w Kurii Diecezjalnej Łowickiej. Prosimy o modlitwę o zbawienei duszy śp. Biskupa Alojzego Orszulika.
  • W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 6.3o i od 15.3o; o godz. 7.oo Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa a po niej Litania do Serca Jezusa, o godz. 16.oo Msza adresowana do chorych z nabożeństwem Lurdzkim, o godz. 18.oo zapraszamy rodziców z dziećmi, Msza św. w języku łacińskim o godz. 19.3o w kaplicy szpitalnej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W sobotę o godz. 7.oo Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączona z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca, spowiedź w tym dniu od godz. 6.3o, po Mszy o godz. 18.oo nabożeństwo fatimskie, a o godz. 19.3o we kaplicy szpitalnej Msza za rodziców pragnących potomstwa za dzieci nienarodzone i noworodki, po Mszy akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo Lurdzkie.
  • Zapraszamy kobiety naszego dekanatu na wspólne świętowanie Dnia Kobiet, które odbędzie się w Skierniewicach, wyjazd 2 marca (sobota) o godz. 8.15 zbiórka przy naszym kościele, są jeszcze ostatnie wolne miejsca.
  • W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  • W sklepiku aktualna pras akatolicka – Gość Niedzielny.
  • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Marcin GAJDA, + Paweł KOWALSKI, + Jadwiga MACIEJEWSKA, + Jadwiga MICHALAK – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014