2019 / 03 / 03

 • Bóg zapłać za ofiary składane na dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji. Dzisiaj na sumie o godz. 10.3o modlimy się szczególnie za Żołnierzy AK i Żołnierzy Niezłomnych, rozważanie o Bożym Miłosierdziu o godz. 14.3o, Koronka o godz. 15.oo, z racji pierwszej niedzieli miesiąca Nieszpory o godz. 17.15. Po Mszy wieczornej Obraz Matki Bożej Częstochowskiej uda się na ul. Wojska Polskiego.
 • Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, a spotkanie katechetyczne o godzinie 19.oo na plebanii.
 • W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.oo, 10.oo, 16.oo i 18.oo i w szpitalnej kaplicy o godz. 7.oo.
 • Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki wielkiego postu: w kaplicy szpitalnej o godz. 15.oo, w kościele dla dzieci o godz. 16.3o, dla nieśpieszących się o godz. 19.oo, w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa na 2 trasach w dniu 12 kwietnia początek o godz. 18.oo Miejska Droga Krzyżowa trasą przez oś. Kopernika w dniu 19 kwietnia o godz. 20.15.
 • Gorzkie żale w kolejne niedziele wielkiego postu o godz. 17.15 ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa i ofiary składane do skarbony przy krzyżu pasyjnym w wejściu do kościoła przeznaczone będą na wykonanie wystroju wielkopostnego.
 • Rekolekcje wielkopostne w tym roku tradycyjnie tydzień przed Niedzielą Palmową potrwają w dniach: 7 – 10 kwietnia.
 • Zachęcamy do zabierania ze sobą kartonika z cytatami z Pisma św., które wyłożone są za ławkami – medytujmy te fragmenty.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Bielawskiej za przyjęcie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do swoich domów. Dziękujemy też złożone przy tej okazji ofiary na kościół 1110 zł. W intencji tych rodzin (od toru do ul. Łowickiej) odprawiona będzie Msza św. dziękczynno błagalna w naszym kościele na sumie dnia 10 marca o godz. 10.3o.
 • Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje parafialne: z ul. Kopernika 150 zł, Bl. 16 – 100, 50 zł, ul. Żwirki 150 zł, ul. Kolejowa 100 zł – Bóg zapłać.
 • Dziękujemy przedstawicielom parafii za udział w uroczystościach pogrzebowych zmarłego śp. Bp. Alojzego Orszulika, dziękujemy również grupie kobiet z naszej parafii (autokar) za udział we wczorajszych uroczystościach Diecezjalnego Dnia Kobiet w Skierniewicach – ks. Zbigniewowi za zorganizowanie tej wyprawy, a także za wyprawę w góry naszych najmłodszych parafian w czasie ferii zimowych – dziękujemy też wychowawcom p. Justynce i Norbertowi za opiekę, a rodzicom za współpracę na rzecz bezpiecznego odpoczynku.
 • W sklepiku aktualna pras akatolicka – Gość Niedzielny.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Henryk TKACZ, + Maria POZNAŃSKA – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014