2019 / 03 / 10

 • Dzisiaj we Mszy św. dziękczynno błagalnej na sumie modlimy się w intencji mieszkańców ul. Bielawskiej z okazji przyjęcia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, spotkanie III Zakonu św. Franciszka o godz. 16.oo, Gorzkie żale o godz. 17.15 (w tym roku prowadzi ks. Zbigniew) - ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa i ofiary składane do skarbony przy krzyżu pasyjnym, który znajduje się w kaplicy Miłosierdzia przeznaczone będą na wykonanie wystroju wielkopostnego.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki wielkiego postu: w kaplicy szpitalnej o godz. 15.oo, w kościele dla dzieci o godz. 16.3o, dla nieśpieszących się o godz. 19.oo, dla dzieci za uczestnictwo w tych nabożeństwach ks. Łukasz przygotował konkurs. Wczoraj odbyło się szkolenie liderów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły i przebieg tras będą aktualizowane na dedykowanej stronie: www.facebook.com/GlownoEDK
 • W najbliższą sobotę w kaplicy szpitalnej o godz. 15.oo Msza św. przez wstawiennictwo św. Rity, namaszczenie olejem św. Charbela i szczególne zaproszenie dla mężczyzn, do udziału w grupie Wojowników Maryi - których zapraszamy na comiesięczne spotkania modlitewne w kaplicy św. Rity, po Mszy i namaszczeniu wyjdą z różańcem na ulice modląc się w intencjach naszego miasta.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach puszka na pomoc Kościołowi w świecie, Msza św. dla dzieci I komunijnych o godz.13.oo, Msza popielgrzymkowa o godz. 18.oo, a swoje imieniny tego dnia będzie obchodził ks. Zbigniew, którego otaczamy modlitwą.
 • Przyjmujemy intencje na Msze św. zbiorową z okazji św. Józefa.
 • Potrzebujemy 1 – 2 wywrotek ziemi w celu wyrównania terenu koło plebanii.
 • Zapraszamy młodzież klas 7-8 i 3 gimnazjum do udziału w Arenie Młodych organizowanej z inicjatywy Arcybiskupa G. Rysia w Łodzi na Atlas Arenie w dniu 9 kwietnia. Wyjazd w godzinach 8.oo – 15.oo. Zapisy w zakrystii. TUTAJ 
 • Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą w sobotę 13 kwietnia. Wyjazd z przed kościoła o godz. 13.oo - ilość miejsc ograniczona. Koszt wyjazdu 50 zł w tym przejazd, bilet wstępu na przedstawienie i na zwiedzanie Bazyliki i muzeum z przewodnikiem. Zapisy w zakrystii. TUTAJ
 • W pierwszych dniach maja chcielibyśmy udać się na kilkudniową autokarową pielgrzymkę na Litwę i do północnych sanktuariów Polski. Zainteresowanych prosimy o niezwłoczny kontakt w zakrystii.
 • Dziękujemy Państwu Beacie i Tomaszowi Szatkowskim za piękną dekorację wielkopostną przed ołtarzem. TUTAJ
 • Zachęcamy do zabierania ze sobą kartonika z cytatami z Pisma św., które wyłożone są za ławkami – medytujmy te fragmenty.
 • W sklepiku aktualna pras akatolicka – Gość Niedzielny (relacja z diecezjalnego Dnia Kobiet. TUTAJ
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +Lucyna FLORCZAK, +Dżamila ROGUT, +Sylwester GOŁDA, +Włodzimierz BRYK – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014