2019 / 03 / 24

 • Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy południowej, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, Gorzkie Żale o godz. 17.15. Po Mszy wieczornej Obraz M.B. Częstochowskiej uda się w dalszą drogę nawiedzenia parafii na ul. Czackiego, Czarnieckiego.
 • Jutro Uroczystość Zwiastowani N.M.P. Msze św. w kościele w porządku tygodniowym, dodatkowa Msza w szpitalu z poświęceniem nowej sali cięć cesarskich o godz. 14.3o, juto w Dniu Świętości Życia możemy uroczyście rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego -polecamy pomocną aplikację na smartfony: „Adoptuj życie" >TUTAJ<, w tym dniu przypada rocznica powstania Diecezji Łowickiej - z tej okazji uroczysta Msza św. w Katedrze o godz. 18.oo.
 • Nabożeństwo do Krwi Chrystusa w najbliższy czwartek o godz. 16.3o.
 • Drogi krzyżowe w naszej parafii w piątek w kaplicy szpitalnej o godz. 15.oo, a w kościele dla dzieci o godz. 16.3o, dla nieśpieszących się o godz. 19.oo >TUTAJ<.
 • Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w Diecezjalnym Forum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Łowickiej. Wyjazd w sobotę 30 marca – zapisy i szczegóły u ks. Łukasza.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach puszka na rachunki za energię elektryczną. Na sumie modlimy się za mieszkańców ul. Wojska Polskiego dziękując za nawiedzenie M.B. Częstochowskiej. W Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Mąkolicach uroczystość wprowadzenia relikwii Dzieci Fatimskich, Msza pod przewodnictwem Ordynariusza naszej Diecezji o godz. 12.3o, Misterium Męki Pańskiej na Zabrzeźni o godz. 18.3o.
 • Rekolekcje w dekanacie: od dzisiaj w Osinach, od jutra w Waliszewie, od czwartku w Mąkolicach i od przyszłej niedzieli w Dmosinie. Rekolekcji u nas w dniach 07 – 10 kwietnia.
 • Niebawem na ekrany kin wejdzie fabularyzowany dokument - piękny film o św. s. Faustynie pt. „Miłość i Miłosierdzie" chętnych na wspólny wyjazd do kina do Łodzi zapraszamy w czasie i w ramach rekolekcji 8 kwietnia o godz. 13.oo. Koszt wyjazdu z biletem 30 zł.
 • Młodzież zapraszamy na koncert ewangelizacyjny Arena Młodych na Atlas Arenie w Łodzi. Wyjazd 9 kwietnia o godz. 8.oo. W tym tygodniu już kończymy zapisy.
 • Informujemy, że są już dostępne trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: północna św. Jakuba 50km, południowa św. Maksymiliana 40km i św. Barbary 30 km – trasa „na próbę", zachęcamy do udziału w tym duchowym ekstremalnym zadaniu nocą z 12 na 13 kwietnia otwarte są już zapisy przez platformę EDK adres: www.edk.org.pl więcej informacji na www.facebook.com/GlownoEDK profilu dedykowanym dla rejonu Głowno. Zapisy trwają do rozpoczęcia wydarzenia, a uczestnictwo jest absolutnie bezpłatne. Info – ks. Zbigniew.
 • Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazdowe Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą w sobotę 13 kwietnia - zapisy tylko do przyszłej niedzieli.
 • Osoby chętne na 5 dniową Majówkę na Litwie 01 - 05 maja zachęcamy do niezwłocznego podejmowania decyzji i zapraszamy po odbiór kart zapisu do zakrystii. W planie przejazdu: Gietrzwałd, św. Lipka, Studzieniczna, Sokółka, Wigry, Mariampol, Kowno, Troki i Wilno. Zapisy trwają tylko do Niedzieli Palmowej. Informacje u ks. Zbigniewa.
 • Zapraszamy na kampanię życia „KOMÓRKOMANIA", która odbędzie się 29 marca 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym w Głownie o godzinie 11.00 – więcej informacji na plakacie.
 • Zachęcamy do zabierania kartonika z cytatami z Pisma św., które wyłożone są za ławkami.
 • Wpłynęła ofiara na kaplicę z ul. Łowickiej 200 i 150 zł i z racji nawiedzenia obrazu M.B. na ul. Wojska Polskiego 910 zł – Bóg zapłać za składane ofiary.
 • W sklepiku aktualna prasa katolicka – Gość Niedzielny, w zakrystii jest do nabyci książka Urszuli Fedorowicz pt. „W liczbie mnogiej" cena 30 zł, za ławkami na stoliczku wyłożone są książeczki z rachunkiem sumienia, które mogą być skuteczną pomocą na czas wielkiego postu i rekolekcji, oraz wieczornego rachunku sumienia - cena tylko 2 zł.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +Marianna DUTKIEWICZ, +Krystyna WOJCIESZEK, +Helena KUBIAK, +Jerzy ZWOLIŃSKI – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014