2019 / 03 / 31

 • Dzisiaj po Mszach św. puszka na uregulowanie rachunków za energię elektryczną, po Mszach przed kościołem wolontariusze będą zbierać podpisy pod petycją do Ministra Zdrowia o refundację leków dla dzieci chorych na Alzhaimera – więcej informacji u wolontariuszy i w gablocie. Na sumie modlimy się za mieszkańców ul. Wojska Polskiego z okazji nawiedzenia rodzin przez obraz M.B. Częstochowskiej, wprowadzenie relikwii Dzieci Fatimskich w Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Mąkolicach w czasie Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. A. F. Dziuby o godz. 12.3o, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy południowej, Rozważanie o Bożym Miłosierdziu o godz. 14.3o, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, Gorzkie Żale o godz. 17.15, Misterium Męki Pańskiej na Zabrzeźni o 18.3o. Dzisiaj początek rekolekcji w Dmosinie.
 • Jutro w poniedziałek spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich po Mszy wieczornej.
 • Spotkanie młodzieży z klas 3 gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek po Mszy wieczornej. Tego dnia rozpoczynają się rekolekcje w Domaniewicach.
 • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.3o i od 15.3o, Msza wotywna i nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 7.oo, droga krzyżowa w szpitalu o godz. 15.oo, Msza wotywna o Bożym Miłosierdziu i nabożeństwo Lurdzkie dla chorych o godz. 16.oo, droga krzyżowa dla dzieci w kościele (z racji I piątku zmiana) o godz. 17.15, Msza św. dla dzieci o godz. 18.oo, droga krzyżowa dla nieśpieszących się o godz. 19.oo, Msza w języku łacińskim w szpitalu z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 19.3o.
 • W sobotę spowiedź od godz. 6.3o, Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem pierwszych sobót o godz. 7.oo, w tym dniu odwiedzamy chorych w domach, po Mszy wieczornej w kościele nabożeństwo fatimskie, a w kaplicy szpitalnej Msza za rodziców pragnących potomstwa i za dzieci nienarodzone o godz. 19.3o, po Mszy, akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, nabożeństwo Lurdzkie i błogosławieństwo małych dzieci.
 • Dostępne są już wydrukowane rekolekcje 33 dniowe – do odebrania w zakrystii.
 • W niedzielę za tydzień rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je w tym roku Przeor sulejowskiego konwentu Cystersów o. Rajmund Guzik. Rekolekcje trwają 4 dni, księża z dekanatu spowiadać będą we wtorek i środę. Szczegółowy plan podamy za tydzień (już jest dostępny w Internecie >TUTAJ<). W ramach rekolekcji zapraszamy na film o św. s.Faustynie i bł. ks. M. Sopoćko pt. „Miłość i Miłosierdzie" chętnych na wyjazd do kina w Łodzi prosimy o zapisy w zakrystii. Wyjazd 8 kwietnia w godz. 13.oo – 17.oo. Zamknęliśmy już zapisy na wyjazd dla młodzieży na koncert ewangelizacyjny na Atlas Arenie w Łodzi.
 • Zachęcamy do zapisów na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W tym roku mamy dwie trasy ekstremalne: 50km i 40km i trasę „na próbę" 31km. Rozpoczniemy 12 kwietnia Mszą świętą o godz. 18.oo po czym każdy wg własnego wyboru będzie mógł wyjść na wcześniej wybrany szlak. Otwarte są zapisy przez platformę EDK adres: www.edk.org.pl Więcej informacji na www.facebook.com/GlownoEDK lub u ks. Zbigniewa.
 • Zakończyliśmy zapisy na wyjazdowe Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą.
 • Mamy wolne miejsca na 5 dniową Dziekańską Majówkę na Litwie w dniach 01 – 05 maja. >TUTAJ< Zainteresowanych zapraszamy po odbiór kart do zakrystii. Trasa przejazdu: Rostkowo - Gietrzwałd - Stoczek - Święta Lipka - Wigry - Mariampol - Kowno - Troki - Studzieniczna - Różanystok - Sokółka - Święta Woda. Plan pielgrzymkowy jest intensywny - szczegóły w gablocie, lub u ks. Zbigniewa. Zapisy do Niedzieli Palmowej, lub wyczerpania miejsc.
 • W sklepiku dostępna jest aktualna prasa katolicka – Gość Niedzielny, a za ławkami wyłożone są książeczki z rachunkiem sumienia w cenie 2 zł.

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014