2019 / 04 / 07

 • Dzisiaj I niedziela miesiąca i I dzień rekolekcji parafialnych, które prowadzi o. Rajmund Guzik, Przeor sulejowskiego konwentu Cystersów – serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiaj przypada Dzień Pracownika Służby Zdrowia, dobrym słowem i modlitwą otoczmy tych, którzy troszczą się i dbają o nasze zdrowie. Msza św. w tej intencji w szpitalu o godz. 7.15 - po Mszy św. poświęcenie karetki pogotowia, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy południowej, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo, Gorzkie Żale o godz. 17.15. Po Mszy wieczornej Obraz M.B. uda się dalszą drogę do rodzin na ul. Plażowa, Morska, Sasanek, Słowackiego. Porządek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj taki jak każdej niedzieli. Dzieci i młodzież zapraszamy na rekolekcje bez względu na strajk w szkołach. Plan Rekolekcji >TUTAJ<
 • II Dzień rekolekcji – poniedziałek: Msza św. z nauką ogólną o godz. 7.oo, spotkanie z nauką dla gimnazjalistów i starszej młodzieży o godz. 8.3o, Msza z nauką ogólną o godz. 10.oo, spotkanie z nauką dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli o godz. 11.3o, wyjazd na film pt. „Miłość i Miłosierdzie" o św. s. Faustynie i bł. ks. M. Sopoćko o godz. 12.3o (uwaga zmiana godziny wyjazdu z 13.oo na 12.3o !) – są jeszcze wolne miejsca. Wieczorna Msza z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 18.oo, po tej Mszy nauka stanowa dla kobiet.
 • III Dzień rekolekcji – wtorek: Msza św. z nauką ogólną o godz. 7.oo, wyjazd na koncert ewangelizacyjny na Atlas Arenie w Łodzi o godz. 8.oo z przed Kościoła, spotkanie z nauką dla gimnazjalistów i starszej młodzieży o godz. 8.3o, Msza z nauką dla chorych i sakrament namaszczenia chorych o godz. 10.oo, spotkanie z nauką dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli o godz. 11.3o. Wieczorna Msza z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 18.oo, po tej Mszy nauka stanowa dla mężczyzn.
 • IV Dzień rekolekcji – środa: Msza św. z nauką ogólną o godz. 7.oo, Msza św. z nauką dla gimnazjalistów i starszej młodzieży o godz. 8.3o, Msza z nauką ogólną o godz. 10.oo, Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 11.3o, Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 18.oo, w tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczamy dla o. rekolekcjonisty.
 • Spowiedzi w czasie rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą św. – księża z dekanatu spowiadają we wtorek i środę – nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment przed świętami.
 • W czwartek po rekolekcjach odwiedzimy chorych w ich domach wyjazd od godz. 9.oo chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach, pamiętajmy o przykazaniu które nam podpowiada o obowiązku komunii wielkanocnej... tego dnia zapraszamy na spotkanie Grupy Wieczernik Miłosierdzia o godz. 16.3o w kościele.
 • Gimnazjalistom na czas intelektualnych zmagań podczas zdawania egzaminów życzymy światła Ducha Świętego i powodzenia.
 • W piątek Drogi Krzyżowe w naszej parafii: w kaplicy szpitalnej o godz. 15.oo, w kościele dla dzieci o godz. 16.3o, o godz. 18.oo Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej po której wyjście na wybrane szlaki – serdecznie zachęcamy – szczegóły na plakacie i w Internecie >TUTAJ<, droga krzyżowa dla nieśpieszących się o godz. 19.oo. Tej nocy od godziny 21.oo do porannej Mszy św. przewidziane jest nocne czuwanie modlitewne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i adoracja Krzyża, kościół pozostanie otwarty, a my zapraszamy grupy modlitewne, duszpasterskie wspólnoty i osoby indywidualne do czuwania, również wracający z EDK po jej zakończeniu będą mogli trud drogi ofiarować Panu Jezusowi przed Jego Ołtarzem. Zapisy na EDK do dnia jej wyjścia do północy pod adresem www.edk.org.pl, ale chcący zamówić pakiety EDK (rozważania i opaski) mogą to uczynić tylko do jutra.
 • W sobotę młodzież maturalna wybiera się na Jasną Górę z ks. Łukaszem i s. Dolorozą, aby swoje wybory i egzaminy zawierzyć Najlepszej z Matek. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę (tego dnia na godz. 10.oo – będziemy przygotowywać wodę święconą na czas święcenia pokarmów). Tego dnia również Misterium Męki Pańskiej w Czerwińska. Wyjeżdżamy z przed kościoła o godz. 13.oo.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa – palmy święcimy na wszystkich Mszach, na sumie modlimy się w intencji mieszkańców ul. Czackiego, Czarneckiego i Kraszewskiego z racji nawiedzenia rodzin przez Obraz M.B. Częstochowskiej, na Mszy o godz. 12.oo dla dzieci konkurs na najpiękniejszą palmę.
 • Mamy już tylko 3 ostatnie wolne miejsca na Majówkę na Litwie w dniach 01 – 05 maja. Plan pielgrzymki i szczegóły w gablocie lub u ks. Zbigniewa.
 • W dniach 1 do 2 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu. W programie zwiedzanie sanktuarium w Kodniu, spotkanie z kustoszem, oraz konferencja, Msza św., czas wolny, pobyt w sanktuarium w Leśnej Podlaskiej, Msza św., zwiedzanie obiektu sakralnego. Planowany powrót godz. 19. Cena 140 zł., obejmuje przejazd autokarem, nocleg i dwa posiłki. Więcej informacji u ks. Łukasza.
 • Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego składane na tacę podczas Gorzkich Żali, a także za ofiary od: KŻR M.B.Fatimskiej 100 zł, KŻR św. Jakuba z Ostrołęki 150 zł, KŻR św. Józefa 100 zł, KŻR św. Franciszka 100 zł, KŻR św. Wiktorii 100 zł, KŻR M.B. Nieustającej Pomocy 100 zł. Dziękujemy też mieszkańcom ul. Czackiego, Czarneckiego i Kraszewskiego za przekazaną ofiarę na kościół w kwocie 550 zł.
 • W sklepiku dostępna jest aktualna prasa katolicka – Gość Niedzielny z filmem o Ignacym Loyoli, a za ławkami polecamy szczególnie na rekolekcje książeczki z rachunkiem sumienia.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +Wiesław MITRĘGA, +Halina MIKOŁAJCZYK. +Edward SAWIAK, +Feliks SITKOWSKI – Wieczny odpoczynek ...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014