2017 / 10 / 29

 • W tym tygodniu patronuje nam:
  • - sobota – święty Karol Boromeusz (wspomnienie obowiązkowe).
 • Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na pokrycie kosztów oświetlenia i ogrzaniem kościoła. Za tydzień taca będzie przeznaczaną na remonty i inwestycje. Od ostatniej środy pojawił się w naszej świątyni nowy element jej wyposażenia - piękny kandelabr z elektrycznymi świecami, który stoi prze Obrazem Matki Bożej Nieustającej pomocy. Składane tam ofiary dziękczynne i błagalne w nominale 1, 2 i 5 zł uruchamiają na godzinę odpowiednią ilość świec.
 • Po Mszy św. o godz. 12.oo wystawienie N. Sakramentu, a o 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • W tym tygodniu kończy się czas wspólnych nabożeństw różańcowych, ale nie odkładajmy różańca do szuflady. Pamiętajmy, że w tej prostej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za dzieło odkupienia. Na różańcu możemy wyprosić wiele łask dla nas samych i naszych bliskim, i to nie tylko żyjących, ale również zmarłych, o których w miesiącu listopadzie chcemy jak najczęściej pamiętać. Dzieci, które uczęszczały na nabożeństwa proszone są o przyniesienie na wtorek podpisanych i wypełnionych naklejkami plansz.
 • W środę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o 12.oo a po tej Mszy procesja na cmentarz, tam z ufnością w wypominkach polecimy Bogu naszych zmarłych.
 • W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny, Msze Św. w kościele o godz. 7.oo, 10.oo – po tej mszy procesja na cmentarz, a wieczorem o godz. 17.15 i 18.oo. Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.3o i od godz. 15.3o; Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7.oo po niej adoracja i litania do Serca Jezusowego; Msza o godz. 16.oo w I piątki miesiąca jest dedykowana do chorych, starszych i samotnych - po Mszy św. celebrowane jest nabożeństwo Lurdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a po celebracji w kościele zapraszamy na wspólne spotkanie na salkę katechetyczną; Msza św. o godz. 18.oo dedykowana jest dla dzieci - dziękujemy rodzicom za pomoc w dotarciu do kościoła - zwłaszcza odprawiającym I piątki mies.
 • Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Maryi, po niej adoracja i nabożeństwo pierwszo. W godzinach przedpołudniowych wyjazd do chorych w ich domach. Z racji pierwszej soboty miesiąca przypominamy ministrantom że nie ma w tym dniu zbiórki. Po Mszy wieczornej adoracja fatimska z błogosławieństwem o godz. 21.oo.
 • Zapraszamy na autokarową Pielgrzymkę do M. B. Jazłowieckiej w Szymanowie do Niepokalanowa, oraz Żelazowej Woli. Wyjazd 18 listopada. Zapisy w zakrystii do końca miesiąca.
 • Upływa również ostatni tydzień zapisów na zimowisko w górach w czasie ferii zimowych. Zachęcamy do zapisów dzieci, młodzież oraz dorosłych. Informujemy, że zgłosił się sponsor anonimowy, który dla 6 uczestników chce pokryć połowę kosztów wyjazdu. Dziękujemy za ten szczodrobliwy dar serca. Po szczegóły zachęcamy zaglądnąć na stronę parafii i na fb, dodatkowe informacje i zapisy u ks. Zbigniewa.
 • W sklepiku parafialnym ciągle są dostępne znicze Caritas, (zostało tylko 6 kartonów) gdyby każda rodzina nabyła choć jeden lampion z pewnością nikogo ten wydatek by zbytnio nie obciążył a pamiętajmy, że dochód z tej sprzedaży w całości przeznaczony jest na szlachetne cele prowadzone przez Caritas Diecezjalną.
 • Siostra Krystiana informuje, że dzisiaj po każdej Mszy św. będzie dyżurowała w kancelarii przyjmując intencje do modlitwy wspominkowej: na wypominki czytane na cmentarzu we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, oraz na wypominki czytane w ciągu całego roku przed Mszami świętymi, a także na Msze św. zbiorową odprawianą za zmarłych w listopadzie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – aktualny numer Gość Niedzielny.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
  • † Jan WRÓBLEWSKI
  • † Zdzisław MARCZEWSKI
  • † Daniela Anna FIJOŁEK
  • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

O parafii

Każdy kto przejeżdża z Łodzi do Łowicza przez Głowno, jedzie przez środek jeziora, włsciwie zalewu Mrożyczka i widzi po lewej stronie bastion Kościoła św. Jakuba Apostoła.

Czytaj więcej...

Św. Jakub Apostoł

Starszy albo Większy był bratem Jana Apostoła Ewangelisty, synem Zebedeusza i Salome. Jakub z Janem i Piotrem Apostołem należeli do najbardziej zaufanych uczniów Zbawiciela. Jako swoisty senat Pana Jezusa byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia Jezusa i Jego męki.

Czytaj więcej... 

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014